„Słowa, które zbudowały naszą przeszłość: BÓG, HONOR, OJCZYZNA”- Akademia z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 29 kwietnia 2016 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Brzyskach uczestniczyła w akademii poświęconej 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego - „Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili  program artystyczny, który był montażem słowno – muzycznym, składającym   się z pieśni patriotycznych, pięknego wykonania  poloneza  oraz  historii uchwalenia   Konstytucji 3 Maja. Nasi aktorzy przenosząc nas w minione wieki, bardzo trafnie przedstawili genezę Konstytucji 3 Maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny . W akademii przypomniano również o trzech, jakże ważnych słowach: ,,Bóg, Honor, Ojczyzna”. Słowa te  widniały na sztandarach i    ukształtowały naszą przeszłość.

Na zkończenie pan dyrektor, Wiesław Marcisz, podziękował ucznim i opiekunom za przygotowanie pięknej akademii.

Agata Delikat, Teresa Biernacka, Lucyna Nocek, Bogusława Madej, Iwona Mikoś, Barbara Doktór,Urszula Szczyrba, Edyta Żyguła -Matysik