Wycieczka do Rzeszowa

Dnia 18 maja uczniowie klas I, II i III wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa. Najpierw zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z tych popularnych animacji dla dzieci. W kolekcji tej znajdują się oryginalne lalki z filmów kukiełkowych, np. Miś Uszatek, Colargol, Mały Pingwin Pik-Pok i wiele innych postaci. Można tu również zobaczyć dawne modele telewizorów czy filmy na szpulach i kasetach. W sali projekcyjnej obejrzały kilka starszych, polskich dobranocek.

Następnym punktem programu było przejście Podziemną Trasą Turystyczną „Rzeszowskie Piwnice” liczącą 396 m i znajdującą się około 5-10 m pod płytą Rynku. Na koniec udaliśmy się do kina, gdzie dzieci obejrzały przepiękny film pt. „Księga dżungli”. Główny bohater Mowgli – ludzkie szczenię wychowane przez wilki – zostaje zmuszony do porzucenia swego domu i wyrusza w fascynującą podróż po dżungli. Dzięki projekcji filmu w 3D wszyscy mogli przeżywać niezwykłe przygody razem z Mowglim i jego przyjaciółmi.

Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń.

Bogusława Madej

Małgorzata Przewoźnik