Pokaz historyczny - jubileusz 1050 - lecia Chrztu Polski

W związku z Jubileuszem 1050 – lecia Chrztu Polski gościła w naszej szkole Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Polanie”, która przedstawiła pokaz pt. „Słowianie”.

Zebrani poznali tryb życia, zwyczaje, wierzenia i kulturę plemion słowiańskich. Obejrzeli stroje, narzędzia tortur i uzbrojenie naszych przodków. Odbył się krótki turniej rycerski z udziałem ucznia z klasy Vb.

Prowadzący przybliżył postać pierwszego historycznego władcy Polski -  Mieszka i przyczyny przyjęcia chrześcijaństwa w 966 roku. Jego barwne i ciekawe opowieści wywołały wielkie zainteresowanie i rozbawiły dzieci.

Z pewnością ta żywa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Danuta Biernacka

Jadwiga Żółtek