Konkurs prozdrowotny " Smaczna, zdrowa sałatka owocowa i warzywna "

W dniu 2 czerwca 2016 r. odbył się konkurs promujący zdrowy sposób odżywiania pt. „Smaczna, zdrowa sałatka owocowa i warzywna”, zorganizowany przez p. Lucynę Nocek i p. Annę Sypień.  Do konkursu przystąpiły 4 – 6  osobowe grupy uczniów z klas III – VI. Zadaniem uczestników było wykonanie sałatki owocowej bądź warzywnej oraz zaprezentowanie jej w ciekawy sposób. Uczniowie przed przystąpieniem do pracy pamiętali o zasadach higieny podczas przygotowania posiłku oraz o bezpiecznym posługiwaniu się nożem. Przyrządzenie sałatki dało uczniom wiele satysfakcji. Jednocześnie uświadomili sobie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest codzienne spożywanie warzyw i owoców. Tematyka konkursu wyzwoliła w nich dużą pomysłowość i inwencję twórczą. Efekt pracy oceniała komisja w składzie: p. Agata Delikat, p.Barbara Pocałuń,  p. Lucyna Nocek, p. Anna Sypień. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: kl. VI a: Martyna Szczyrba, Klaudia Grzyb, Maja Kwaśny, Aleksandra Czajka

kl. VI b: Julia Mikoś, Marlena Nocek, Monika Rak, Patrycja Bajorek, Julia Nowak, Julia Gorczyca

II miejsce: kl. III a: Julia Szarek, Kamila Krajewska, Paulina Wypasek, Emilia Gustek,

Radosław Gajda

kl. IV: Natalia Lejkowska, Amelia Matysik, Izabela Szukała, Wiktoria Marcisz,

Daria Węgrzyn

III miejsce: kl. III b: Sylwia Słabik, Julia Wałczyk, Martyna Madejczyk, Karolina

Materowska, Magdalena Madejczyk, Natalia Niezgoda

kl. V b: Gabriela Dziedzic, Emilia Madejczyk, Emilia Mikoś, Sandra Wachowicz,

Jowita Wojdyła

IV miejsce: kl. V a: Mateusz Pierzchała, Kamil Rakoczy, Zuzanna Wróżek, Jakub Gadzała

Po zakończeniu konkursu każda klasa delektowała się sałatką wykonaną przez swoich reprezentantów. Wszystkim tegorocznym uczestnikom konkursu raz jeszcze gratulujemy.

Anna Sypień, Lucyna Nocek