Wycieczka do Bałtowa

Dnia 3 czerwca 2016r. odbyła się wycieczka do Bałtowa, w której uczestniczyli uczniowie klas piątych i szóstych.

Młodzież szkolna zwiedziła największy kompleks turystyczny w Polsce. Najpierw udaliśmy się na spacer„dolną częściąbałtowskiego Zwierzyńca. Było to spotkanie z różnobarwnym światem ptaków. Dopełnieniem tego obrazu stał się widok licznych ssaków, wśród których uwagę przykuwały kuce, ostronosy i zabawne małpki makaki.

Następnie zwiedzaliśmy Zwierzyniec Górny- Safari- na obszarze 40 ha rozmieszczono wybiegi dla około 400 zwierząt: jeleni, muflonów, strusi, żubrów, kozic, lam, alpak i innych. Wszystkie te zwierzęta dzieci obejrzały z okien amerykańskiego autokaru. Ciekawe opowieści ubarwiły podróż i wzbogaciły wiedzę uczniów.

Kolejną atrakcją był Park Rozrywki. Tam wszyscy doskonale się bawili, korzystając z wszystkich dostępnych urządzeń: kolejek, gokartów, karuzel, a nawet spływów tratwą.

Potem nasi młodzi turyści przekroczyli bramy Sabatówki i trafili do świata czarownic. Poznali tam obrzędy i rytuały sprzed wielu lat, wzięli udział w zorganizowanych przez wróżki zabawach oraz odwiedzili Chatę Czarownicy. W chacie można było pokosztować magicznych wypieków i napoi. Uczniowie mieli również możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z krzątającymi się obok chaty postaciami z baśniowego świata.

Na koniec udaliśmy się do Kina Emocji- Cinema 5D, gdzie obejrzeliśmy film „Tajemnica otchłani”, który opowiadał o tym, jak rodziło się życie na naszej planecie.

Była to- niestety- ostatnia atrakcja naszej wycieczki. Radośni i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

E. Fundakowska, P. Krawczyk, A. Madejczyk, M.Rak, J. Żółtek