Wycieczka do Zakopanego

1 czerwca 2016 r. w Dniu Dziecka wczesnym rankiem, wyruszyliśmy z Brzysk do Zakopanego. W wycieczce uczestniczyło 18 uczniów klasy II a, oraz   kilku uczniów  z klas  I i III, rodziców i opiekunowie. Słoneczna pogoda oraz bardzo dobra widoczność, pozwoliły nam podziwiać  piękno krajobrazu wysokogórskiego. Głównym punktem programu było przejście Doliną Kościeliską - zwiedzenie Jaskini Mroźnej, w której temperatura wynosiła 4 stopnie C,  przejście przez wąskie korytarze jaskini i szczeliny wymagało od uczestników dużej sprawności  fizycznej. Dużą atrakcją okazało się także zwiedzenie Skoczni Narciarskiej rozsławionej przez Pana Adama Małysza wielokrotnego  mistrza skoków narciarskich. Pozostałe wolne chwile spędziliśmy na Krupówkach, by każdy z uczestników wycieczki mógł trochę odpocząć, zjeść posiłek  i zakupić drobne pamiątki.

Następnie udaliśmy się w drogę powrotną.  Na miejsce, pełni wrażeń dotarliśmy około 20.30.  Mimo zmęczenia wszystkim dopisywał dobry humor.

Maria Laskowska

Lucyna Nocek