Mali strażacy

W dniu 7 czerwca 2016r. nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami. Dzieci mogły obejrzeć z bliska wozy strażackie, kompletny strój strażaka oraz narzędzia niezbędne w pracy strażaków. Dzieci dowiedziały się, w jakich sytuacjach wzywa się straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe, zrozumiały jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaków. Dużą atrakcją dla przedszkolaków było przymierzanie hełmów strażackich oraz przebywanie w kabinie wozu. Strażacy włączyli pompę wodną, dzięki czemu „mali strażacy” mogli lać wodę manewrując wężem, co sprawiło im wiele radości.

Na zakończenie spotkania strażacy poczęstowali przedszkolaków słodyczami, a na pożegnanie włączyli alarm. Bardzo dziękujemy Panu Tomaszowi Bachórzowi oraz Panu Wiesławowi Furmanowi za zorganizowanie ciekawego spotkania.

Kazimiera Gadzała

Danuta Rak