Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej

W dniu 6 czerwca 2016 roku odbyły się szkolne eliminacje do X edycji Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej dla uczniów szkół podstawowych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, podniesienie świadomości ekologicznej, uwrażliwienie na problemy ochrony środowiska i wszystkich jego elementów, kształtowanie postawy aktywnego uczestnictwa w zdobywaniu wiadomości i poznawaniu środowiska. Etap szkolny polegał na rozwiązaniu 25 zadań testowych o różnym stopniu trudności. Najlepsze wyniki uzyskali:

1 miejsce – Marlena Nocek klasa 6b - 89pkt.

2 miejsce – Julia Nowak klasa 6b - 84 pkt.

3 miejsce – Wiktoria Gustek klasa 5a - 81 pkt.

Wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w X Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej, który odbędzie się 8 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Błażkowej.

Marta Rak