Wycieczka do biblioteki Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa

Dnia 7 czerwca 2016 r. dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną odwiedziły bibliotekę Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach. Głównym celem było zapoznanie uczniów z lokalem biblioteki, jej księgozbiorem, przedstawienie zasad funkcjonowania biblioteki oraz obchodzenia się z książką. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat zasobów, katalogów i regulaminu biblioteki. Pani bibliotekarka zaprezentowała dzieciom lokal biblioteczny, omówiła zasady korzystania z katalogu alfabetycznego, pokazała karty książek i karty czytelników.

W trakcie wizyty oglądały mnóstwo książek ulokowanych w poszczególnych działach, ale największym zainteresowaniem cieszył się dział „Literatura dla dzieci” oraz różne prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do aktywnego korzystania z biblioteki.

Anna Sypień