Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela zwany Dniem Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października. To święto wszystkich pracowników oświaty ustanowione na pamiątkę powołania w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego publicznego   ministerstwa oświaty   w Polsce. Z tej  okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, w której wzięła udział cała społeczność szkoły podstawowej              i gimnazjum. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak. Akademia rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora Wiesława Marcisza, który powitał zebranych i złożył życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty z okazji ich święta. Nauczyciele szkoły podstawowej pożegnali Panią Grażynę Wolak, która odeszła na emeryturę. Dyrektorzy wręczyli nagrody zasłużonym pracownikom. Końcową częścią spotkania był program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie przedstawili humorystyczną scenkę ukazującą trudną pracę nauczycieli i pracowników obsługi. Całość uświetniły wiersze, piosenki oraz utwory instrumentalne.

Anna Madejczyk