Przedszkolak bezpieczny na drodze

W dniu 20.09.2016r. dzieci z oddziałów przedszkolnych 4,5 latków, 0 „a” i 0 „b” wraz z wychowawczyniami udały się na pobliskie skrzyżowanie w celu obserwacji ruchu ulicznego oraz poznania elementarnych zasad ruchu drogowego, chodzenia prawą stroną chodnika, przechodzenia przez ulicę w wyznaczonym miejscu. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na wybrane znaki drogowe, obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy po „pasach” z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa.

Celem wycieczki było lepsze przygotowanie dzieci do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym ( jako pieszy ), poprzez praktyczne wdrażanie do rozumienia i przestrzegania podstawowych zasad zgodnie z kodeksem drogowym.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolych