Dzień Edukacji Narodowej 2016

W piątek 14 października 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Był to wyjątkowy dzień dla całej społeczności szkolnej. Najpierw uczniowie na lekcji wychowawczej zapoznali się z genezą Dnia Edukacji Narodowej, następnie  uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym p.w. Św. Marii Magdaleny w Brzyskach w intencji wszystkich pracowników oświaty. Po mszy świętej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jednym z głównych punktów programu było poświęcenie przez Ks. Dziekana Edwarda Pasionka zmodernizowanego parkingu przy szkole i nowo otwartego oddziału przedszkolnego w ramach Projektu unijnego ,,Przedszkole na 5+” .Podczas występów nie zabrakło śpiewu, recytacji, tańców, jak również inscenizacji z życia szkoły.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Brzyska- p. Rafał Papciak, Przewodniczący Rady Gminy Brzyska- p. Stanisław Madejczyk , Radni z obwodu Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach, przedstawiciel Rady Powiatu w Jaśle- p. Marek Biernacki oraz sołtys wsi Brzyska, p. Piotr Węgrzyn.  Pan Wójt  podziękował wszystkim nauczycielom za ciężką i odpowiedzialną pracę, złożył życzenia z okazji DEN oraz wręczył Nagrody Wójta, panu Wiesławowi Marciszowi i pani Teresie Biernackiej. W swoim przemówieniu pogratulował sukcesów naszym uczniom. Jednocześnie zwrócił uwagę, że uczniowskie osiągnięcia to w dużej mierze zasługa nauczycieli oraz rodziców.

W dalszej części uroczystości Pan dyrektor złożył podziękowania nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za pracę włożoną w wychowanie i kształcenie uczniów oraz za sumienne wywiązywanie się z powierzonych obowiązków. Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach za osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej  otrzymały: pani Agata Delikat, pani Teresa Biernacka, pani Kazimiera Gadzała, pani Danuta Biernacka, pani Bogusława Madej, a z pracowników obsługi, pani Magdalena Kuk.

Pani Maria Laskowska została wyróżniona Nagrodą Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Gratulacje !

Akademia była także okazją, by pożegnać Panią Marię Wojdyłę – główną księgową, która przeszła na emeryturę oraz Panią Teresę Czech, która od 1 września 2016r.  została przeniesiona do Centrum Usług Wspólnych Gminy Brzyska. Dziękujemy !

Organizatorzy:

Teresa Biernacka, Danuta Rak, Magdalena Pięta, Magdalena Kuk, Krystyna Maculak, Bogusława Madej, Iwona Mikoś, Marta Szutkowska, Agata Delikat