Zajęcia interaktywne w przedszkolu

Najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego mają możliwość uczestniczyć w niecodziennych zajęciach z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. W świat nowoczesnych technik multimedialnych wprowadzają swoich podopiecznych wychowawczynie. Tablica interaktywna, która w połączeniu z komputerem i projektorem, staje się interaktywnym narzędziem prowadzenia prezentacji,  ułatwiła  kształtowanie  u dzieci takich umiejętności jak: logiczne myślenie, kojarzenie faktów, podzielność  i skupienie  uwagi, cierpliwość, refleks, spostrzegawczość wzrokową.

Tym razem, dzięki aktywnym funkcjom tablicy, dzieci mogły podsumować zdobyte wiadomości oraz sprawdzić swoją wiedzę na temat warzyw. Maluchy wskazywały warzywa, odgadywały zagadki oraz kolorowały rysunki przy użyciu specjalnego pisaka. Korzystanie z tablicy interaktywnej dzieci traktują jako wspaniałą zabawę, podczas której wykazują się ogromnym zaangażowaniem oraz spostrzegawczością.

Iwona Pacana-Czech

Sabina Chajec