Jesienny spacer do Urzędu Pocztowego

W ramach zajęć tematycznych, dzieci wybrały się na pocztę, aby przyjrzeć się pracy urzędników pocztowych. Zwiedziły różne pomieszczenia urzędu pocztowego i zapoznały się z ich funkcjami. Dowiedziały się jak przebiega sortowanie (ekspedycja) listów, stemplowanie oraz gdzie umieszczane są przesyłki i jak są zabezpieczane przed zniszczeniem. „Przedszkolaki” mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze. Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Poza tym, dzieci z grupy "Przedszkole na 5 +" wysłały listy do własnych domów. Przed powrotem do przedszkola podziwiały w parku polską, złotą jesień. Wycieczka była pouczająca i bardzo interesująca, a dzieci wracały do przedszkola pełne miłych wrażeń.

Sabina Chajec