Teatrzyk „Kłamstwa Kozy”

Dnia 10 listopada 2016r. w naszej szkole gościł Teatr Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza, który przedstawił wszystkim dzieciom z oddziałów przedszkolnych bajkę pt. "Kłamstwa Kozy".

Spektakl teatralny przedstawił historię sieroty Paulinki, która poszukując pracy i miejsca dla siebie trafia na podstępną kozę, wykorzystującą dobre serca ludzi i zwierząt. Historia kozy uczy, że kłamstwo, oszustwo oraz żerowanie na cudzej dobroci nie popłaca. Prawda wcześniej czy później i tak wychodzi na jaw, a miłość i dobroć potrafi czynić cuda.

Nie podobało się dzieciom, jak kózka traktowała inne zwierzątka. Natomiast wszystkie buzie rozpromieniły się, po znalezieniu i powrocie Paulinki do domu. Jeszcze większa radość zapanowała, kiedy kózka przyznała się do swoich błędów, a po obietnicy poprawy i przeprosinach Paulinki – również wróciła do zagrody.  Przedszkolaki doskonale zrozumiały przekaz bajki.

Spotkanie z teatrem współfinansowane było z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach realizacji projektu „Przedszkole na 5+”. Już niedługo kolejny spektakl z aktorami z Teatru Lalek „Pinokio”, na które czekamy z niecierpliwością. Z czym do nas zawitają tym razem, niech zostanie tajemnicą…

Iwona Pacana-Czech