Gminny Konkurs Ekologiczno - Przyrodniczy "Zdrowe zwierzątka w czystym lesie "

Dnia 15 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej w Brzyskach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy pod hasłem „Zdrowe zwierzątka w czystym lesie”, który miał na celu utrwalenie u dzieci wiedzy o świecie roślin i zwierząt spotykanych w lesie oraz propagowanie ochrony tego środowiska. Okres przedszkolny w życiu dziecka, to czas kształtowania się właściwych postaw i wartości, dlatego chcemy w sposób atrakcyjny dla nich, czyli poprzez różnorodne gry, zabawy, zagadki oraz zadania umysłowe, motywować do poznawania tajników przyrody, jak również zachęcać do dbania o środowisko naturalne.

W konkursie uczestniczyły dzieci pięcio- i sześcioletnie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. „Leśne duszki” rywalizowały ze sobą odpowiadając na pytania i zagadki oraz rozwiązując zadania problemowe na tablicy interaktywnej.

Obecność w Jury takich osób jak:

• Pani Agata Delikat - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Brzyskach;
  • Pani Ewelina Dziedzic - przedstawiciel Urzędu Gminy w Brzyskach;
  • Pan Józef Nabożny - Specjalista Służb Leśnych;

tworzyła dla dzieci specyficzny, niepowtarzalny klimat powagi i radosnego przeżywania pozytywnych emocji. Możliwość wykazania się wiedzą i zdobywania punktów w formie szyszek i żołędzi, umieszczanych w koszykach przez „maskotkę Mrówkę”, ekscytowała i dawała dzieciom wiele satysfakcji. Wszystkie cztery drużyny szybko zapełniły kosze darami lasu i otrzymały dyplomy, medale oraz atrakcyjne nagrody, które wręczył Wójt Gminy Brzyska – pan Rafał Papciak wraz z Dyrekcją Szkoły Podstawowej panem Wiesławem Marciszem oraz panią Agatą Delikat. Sponsorami nagród byli: PSB Mrówka, Pani Marta Okarma – Salon Kosmetyczny Estetik oraz Delikatesy Centrum Brzyska, za co serdecznie dziękujemy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

• I miejsce – drużyna „Leśne duszki” z PSP w Błażkowej
  • II miejsce - drużyna „Leśne duszki” z SP w Brzyskach