Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Święto Niepodległości to najważniejsze z polskich świąt państwowych. Z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowali wzruszający program artystyczny „Tam, gdzie cichnie gniew i lęk”. Przypomnieli długą, usłaną licznymi ofiarami, drogę Polaków do wolności. W uroczystej akademii, która rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, uczestniczył Wójt Gminy Brzyska Pan Rafał Papciak. Podniosła uroczystość była dla uczniów piękną lekcją historii.

Agata Delikat

Elżbieta Fundakowska