Gminny Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „Ojczyzno ma …”

Dnia 13 listopada 2016r. w Zespole Szkół we Wróblowej odbył się VI Przegląd Poezji i Pieśni Patriotycznej „ Ojczyzno ma…” zorganizowany pod patronatem Pana Wójta Gminy Brzyska.

Uczniowie naszej gminy zaprezentowali doskonale przygotowane recytacje i pieśni patriotyczne. Naszą szkołę godnie reprezentowali  uczniowie:

Wiktoria Gustek- recytacja
Jakub Wojdyła- recytacja

Zespół wokalny z klas II i III- piosenka „Obudź się Polsko”

Dominik Krajewski z Zespołem Wokalnym z IV-VI- piosenka „Serce w Plecaku”

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne pod kierunkiem Pań: Agaty Delikat, Elżbiety Fundakowskiej, Doroty Kity, Marii Laskowskiej i Małgorzaty Przewoźnik.  Młodzi wykonawcy z ogromną świadomością i wrażliwością -  słowami wierszy i piosenek- przekazywali publiczności, jak wielką rolę w ich życiu pełni ojczyzna.

„Nie ma dziejów piękniejszych niż Twoje
I większej chluby niźli być Polakiem”

(J.Lechoń )

Młodzież naszej szkoły swą postawę patriotyczną zaprezentowała również w czasie obchodów Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Dyrekcja oraz delegacja uczniów z pocztem sztandarowym pod opieką pani Bogusławy Madej wzięła udział w uroczystej mszy świętej, a następnie w uroczystościach pod Urzędem Gminy Brzyska.

Agata Delikat, Elżbieta Fundakowska, Maria Laskowska,

Dorota Kita, Małgorzata Przewoźnik, Wiesław Marcisz