Nagrody dla młodych artystów

Jasielski Dom Kultury po raz kolejny był organizatorem konkursu plastycznego w ramach Przeglądu Twórczości Plastycznej. W tym roku bohaterem konkursu był Henryk Sienkiewicz, powieściopisarz, publicysta, laureat Nagrody Nobla. Prace zgłaszane do konkursu, zgodnie z wymogiem placówki, miały być inspirowane twórczością pisarza. Ilustracje mogły przedstawiać wybraną scenę lub postać z dowolnego utworu noblisty. Cele konkursu to m.in. popularyzacja dorobku Henryka Sienkiewicza, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej oraz prezentacja i popularyzacja artystycznej twórczości dziecięcej. Prace plastyczne na konkurs złożyli też uczniowie naszej szkoły: Magdalena Moskwa i Wiktor Fik z kl.IIIb oraz Dawid Niezgoda z kl.V i Patrycja Lisowska z  kl.VIb.

Rozstrzygnięcie konkursu połączone z wręczeniem nagród oraz otwarciem wystawy odbyło się 18 listopada br. w JDK. W uroczystości wzięli udział nagrodzeni uczniowie naszej  szkoły wraz z opiekunami. W kategorii klas I – III nagrodę otrzymał Wiktor Fik, a w  kategorii klas IV – VI nagrodzona została Patrycja Lisowska. Prace można oglądać na wystawie pokonkursowej w JDK.

Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Agata Delikat
Małgorzata Przewoźnik