" Chodź na słówko " - Internetowy Teatr TVP dla szkół

21 listopada 2016 r. w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół uczniowie klas trzecich obejrzeli spektakl pt. „Chodź na słówko”. Przedstawienie teatralne transmitowane było z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Bohaterami spektaklu były słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postacie.

Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu podsumowaniu - wystarczy drobna pomyłka w wymowie, aby zakłócić nie tylko proces komunikacyjny, ale i życie, dlatego należy dbać o poprawność językową.

Autorka: Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Mariusz Matuszewski