Spotkanie z higienistką szkolną

W piątek 25.11.2016r dzieci z grupy 0b odwiedziła higienistka szkolna pani Janina Nowak. Tematyka spotkania koncentrowała się wokół tematu „Co należy robić, aby być zdrowym?”.

Pani Jasia przygotowała dla nas krótką pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie i opowiedziała nam na czym polega jej praca. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, jak należy o siebie dbać, ubierać się stosownie do pogody i w jaki sposób zapobiegać infekcjom. Pani higienistka wyjaśniła przedszkolakom, jak ważne jest przestrzeganie higieny osobistej i prowadzenie zdrowego trybu życia, w tym odżywiania (cykliczność posiłków w ciągu dnia).

Na zakończenie Maciuś w ramach podziękowania wręczył pani higienistce czerwoną różę. Serdecznie dziękujemy pani Jasi za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Jolanta Piekarz