„Światowy Dzień Pluszowego Misia”

25 listopada 2016r. najmłodsze przedszkolaki po raz pierwszy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe i brązowe, a każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Dzieci poznały historię święta, brały udział w porannej gimnastyce z misiami, zabawach ruchowych i plastycznych, a także oglądały bajkę na tablicy interaktywnej. Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem. Po tańcach na dzieci czekał słodki poczęstunek – degustacja miodku w połączeniu z ćwiczeniami logopedycznymi. Dzień upłynął miło i przyjemnie.

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.

Iwona Pacana-Czech

Sabina Chajec