Jak prawidłowo dbać o ząbki? – wizyta pani stomatolog

„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda...” - słowa tej piosenki znane są nam wszystkim doskonale. Codziennie, w domu dbamy o swoje ząbki, dokładnie czyszcząc je i regularnie odwiedzając stomatologa.

W dniu 01.12.2016r mieliśmy okazję gościć panią stomatolog Agatę Wojdyłę oraz jej asystentkę panią Katarzynę Gawron w naszym przedszkolu, które w bardzo przystępnej i ciekawej formie przedstawiły sposób dbania o piękny i zdrowy uśmiech. Pani doktor chętnie odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków związane z higieną jamy ustnej. Pokazała nam również bardzo dokładnie, jak prawidłowo i jak długo należy szczotkować ząbki. Dowiedzieliśmy się także, że powinniśmy unikać m.in. gum do żucia, lizaczków, żelowych cukierków, a przede wszystkim chipsów, gdyż powodują, że ząbki zaczynają się psuć. Nasz gość opowiedział też, w jaki sposób specjalnymi narzędziami oczyszcza ząbki dzieci, które odwiedzają ją w gabinecie wraz z rodzicami.
   Po zakończeniu spotkania podziękowaliśmy gościom za miłą wizytę.

Sabina Chajec

Iwona Pacana - Czech