Mikołaj w oddziałach przedszkolnych

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają

Wszystkie dzieci na Niego czekają.

Moc prezentów każdemu przyniesie,

Każe dziecko z prezentów się cieszy….”

Wizyta świętego Mikołaja to dzień oczekiwany przez wszystkie dzieci. W naszym przedszkolu Mikołaj w tym roku miał dużo pracy, ponieważ na prezenty czekało aż 100 przedszkolaków.  Wraz ze Śnieżynką odwiedził po kolei wszystkie grupy przedszkolne.

Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla niego. Każde dziecko dostało prezent. Dzieci bardzo przeżywały to spotkanie, na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a niekiedy i lęk.

A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci długo można było jeszcze obserwować radość. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą pamiątką tego spotkania. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku…

Dziękujemy bardzo świętemu Mikołajowi oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

Danuta Rak