" Bestia " - Internetowy Teatr TVP dla szkół

14 grudnia 2016r. uczniowie klas szóstych mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Bestia”, transmitowanego „na żywo” z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze.

Spektakl skonstruowany został na styl amerykańskiego musicalu dla młodzieży, którego akcja toczy się w polskiej szkole, aczkolwiek brak w nim lekkości Broadwayu. W musicalu, który z zaciekawieniem śledzili uczniowie, momentami było śmiesznie,  chwilami głupkowato, ale czasem gorzko i zupełnie na serio, bo polska szkoła to nie „american dream”. Ludzie, którzy do niej uczęszczają pochodzą z różnych sfer. Są tam kicie, smutasy, grzeczna i oczywiście „bestia”, których niejednokrotnie czekają rozczarowania, ale też drogocenna nauka. Atmosferę budują elementy scenografii - proste krzesła i ławki, globus oraz wizualizacje z odwiecznymi portretami wielkich Polaków, wiszące na ścianach każdej szkoły.

Przesłanie spektaklu – „bądźcie dla siebie wyrozumiali i dobrzy” – szczególnie mocno podkreślone w finale musicalu, z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich szóstoklasistów.

Scenariusz: Malina Prześluga
Reżyseria i opracowanie muzyczne:
Przemysław Jaszczak

Scenografia, projekcje: Mateusz Mirowski
Kostiumy: Adam Królikowski
Muzyka, przygotowanie wokalne i opracowanie muzyczne: Krzysztof Domański
Ruch sceniczny: Piotr Soroka
Obsada: Joanna Koc, Tatiana Kołodziejska, Alicja Stasiewicz, Joanna Wąż, Robert Kuraś, James Malcolm, Aleksander Stasiewicz, Radosław Walenda

Iwona Pacana-Czech