Podkarpacka Regionalna Konferencja Rad Rodziców

W dniu 15 grudnia 2016r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się Regionalna Konferencja Rad Rodziców, której organizatorem była Fundacja „Rodzice Szkole”.

Współorganizatorem konferencji byli również Wicewojewoda podkarpacki, Pan Witold Lechowski oraz Podkarpacki Kurator Oświaty, Pani Małgorzata Rauch. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl.

Cel konferencji:

• upowszechnienie wiedzy, dotyczącej różnych obszarów działania rad rodziców ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich rolę przy tworzeniu i realizacji programów wychowawczych szkół,
  • przedstawienie oczekiwań rad rodziców w stosunku do: Ministra Edukacji Narodowej, kuratorium oświaty, samorządów terytorialnych i dyrektorów szkół,
  • konsolidacja środowisk rad rodziców, prowadząca do tworzenia lokalnych porozumień rad rodziców i stworzenia krajowej reprezentacji rad rodziców – Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców.

W spotkaniu wzięło udział ponad dwieście osób – rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół. Naszą szkołę na konferencji reprezentowali: Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Małgorzata Gajda i dyrektor szkoły, Pan Wiesław Marcisz.