Jasełka Bożonarodzeniowe

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy dla nas wszystkich, czas, w którym emocje są silniejsze niż zwykle, kiedy kochamy bardziej i bardziej pragniemy być kochani. Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy ludzie stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszystkich sporach i waśniach.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Brzyskach, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Scenografia oraz miłe doznania słuchowe, o które zadbali zdolni aktorzy i wokaliści  wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. W specjalnie przygotowanych strojach młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, które przeplatane były kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów wywarło duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności. Dla  dzieci – młodych aktorów była to możliwość uczestniczenia w tradycji a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkanie, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a  uczniom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto. Znamienne stają się tu słowa Antoine de Saint-Exupérego, który wyraził przekonanie, że „Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień”.

Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycił nas Pan Rafał Papciak Wójt Gminy Brzyska.

Na zakończenie głos zabrali Pan Dyrektor Gimnazjum Tadeusz Maculak oraz Pan Dyrektor Szkoły Podstawowej Wiesław Marcisz,  którzy złożyli wszystkim najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowali uczniom występującym w przedstawieniu i  nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie wspaniałego występu.

Po zakończeniu części artystycznej odbyły się wigilie klasowe. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które słychać było na korytarzach nie było końca… i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Danuta Biernacka

Agata Delikat