IX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W dniu 19 stycznia 2014 roku odbył się w naszej szkole Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie wzięło udział 140 uczniów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała 14 prezentacji solistów, zespołów wokalnych i wokalno - instrumentalnych w kategoriach  klas I - III i IV - VI ze szkół podstawowych oraz z klas I - III gimnazjum. Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar, od tradycyjnych kolęd i pastorałek, po współczesne piosenki bożonarodzeniowe w ciekawych opracowaniach i aranżacjach. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za udział w przeglądzie.

Podczas przeglądu uczniowie naszej szkoły rozprowadzali wśród przybyłych gości cegiełki na zakup sztandaru dla naszej placówki. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji. Dziękujemy  również uczniom klasy Va wraz z wychowawczynią, p. Teresą Biernacką, którzy trudnili się zbiórką oraz składamy wyrazy wdzięczności dla p. Marii Kwaśny (przewodniczącej Rady Rodziców) i firmy „MGM Reklamy” za wydrukowanie cegiełek i przygotowanie powitalnego baneru. Podziękowania należą się również współorganizatorkom przeglądu: p. Elżbiecie Dziedzic, p. Magdalenie Maculak, p. Iwonie Mikoś i p. Małgorzacie Przewoźnik oraz uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy włączyli się w przygotowanie przeglądu.

Agata Delikat